Práva LGBTQ+

Ben & Jerry’s má dlouhou a hrdou historii podpory LGBTQ+ komunity v boji za spravedlnost. Tento závazek je zakořeněný v klíčových hodnotách naší společnosti. Mezi ty patří hluboký respekt ke všem lidem a neochvějná víra, že si všichni zaslouží spravedlivá a rovná občanská práva.

My všichni jsme v roce 2015 oslavovali, když Nejvyšší soud v USA uznal rovnost manželství coby národní právo. Dosáhnout tohoto vítězství trvalo více než čtyřicet let. Vítězství, které se poměrně nedávno zdálo nejisté. Vždy jsme věřili, že když vyhraje láska, je to vítězství pro všechny.

Ačkoli bylo rozhodnutí o rovnosti manželství přelomové, nebyl to konec naší cesty za rovností LGBTQ+. Americká LGBTQ+ komunita stále čelí zvýšené diskriminaci v oblasti bydlení, vzdělávání, zdravotní péče a dalších. V roce 2020 Nejvyšší soud rozhodl, že zaměstnanci z LGBTQ+ komunity jsou chráněni před diskriminací, ale komunita, a to zejména trans lidi, zůstávají ohroženi. A statistiky ohledně násilí na základě sexuální orientace nebo genderové identity jsou zarážející a vážné. Takže své aktivistické klobouky v duhových barvách ještě nemůžeme pověsit na hřebík. A vy také ne. Na zajištění bezpečnosti a rovnosti pro všechny, bez ohledu na to, kým jsou nebo koho milují, je třeba ještě pracovat.

Bojujme společně

S rekordní podporou práv LGBTQ+ komunity napříč USA nebyla nikdy lepší doba na prosazení úplné rovnosti.

Podpořte legislativu k ukončení diskriminace, jako je Zákon o rovnosti (Equality Act).

Podpořte iniciativy Kampaně za lidská práva prosazující rovnost.

Zahajujte diskuze, podepisujte petice a projevte svou podporu.