Naše organizační struktura

Většina z vás asi ví, že Ben & Jerry’s je nyní stoprocentní dceřinou společností značky Unilever. Vsadíme se, že jste se ale zatím nesetkali s naším nezávislým představenstvem…

Naše představenstvo

Naše představenstvo není řídicí orgán v tradičním slova smyslu. Jedná se o (velice!) nezávislé představenstvo, jehož cílem je chránit a bránit rovnost a integritu značky Ben & Jerry's. Pojďte se s ním seznámit!

 • Anuradha Mittal je momentálně předsedkyní nezávislého představenstva společnosti Ben & Jerry's a ve společnosti pracuje už od roku 2007. Anuradha je zakladatelkou a výkonnou ředitelkou organizace Oakland Institute a mezinárodně uznávanou odbornicí na problematiku lidských práv, zemědělství, rozvoje a politiky ochrany přírody. Je také členkou správní rady organizací Environmental Defender Law Center a Blue Planet Project.

  Oakland Institute pod jejím vedením odhaluje znepokojivé případy netransparentního jednání, nespravedlnosti a nedostatečné odpovědnosti při zakázkách zahrnujících investice do půdy v rozvojových zemích. Dynamický vztah mezi výzkumem, propagováním zájmů a mezinárodní medializací přináší výsledky v podobě úžasných úspěchů a organizace v USA i v zahraničí.

  Anuradha je autorkou a editorkou řady knih a zpráv. Její články a názory byly publikovány v mnoha novinách včetně Los Angeles Times, New York Times, Chicago Tribune, Bangkok Post, Houston Chronicle a Nation. Anuradha často vystupuje v Kongresu USA a v OSN. Přednesla několik stovek hlavních projevů, včetně akcí na pozvání vlád a univerzit. Často poskytuje rozhovory pro CNN, BBC World, CBC, ABC, Al Jazeera a National Public Radio.

  Anuradha je držitelkou několika ocenění včetně Feyerabendovy ceny za rok 2022, ceny All in for Justice Award za rok 2022 a ceny Endow the Future Award od organizace Responsible Endowments Coalition. Časopis Nation ji jmenoval nejcennější myslitelkou.

  Miluje všechny příchutě Ben & Jerry’s a její nejoblíbenější je Cherry Garcia!

 • Chivy Sok, výkonná ředitelka fondu Tikva Grasssroots Empowerment Fund, je dlouholetou pedagožkou, výzkumnicí a školitelkou v oblasti lidských práv. Její činnost v Tikva Grassroots zahrnuje různorodá portfolia, včetně environmentální spravedlnosti, ochrany přírody zaměřené na komunity, lidských práv, odpovědnosti podniků a udržitelného zemědělství. Fond podporuje organizace v různých částech světa, které usilují o spravedlnost a udržitelnost.

  Během posledních 30 let se Chivy podílela na řadě projektů v oblasti lidských práv v různých organizacích. Mimo jiné byla členkou řídícího výboru Fondu Ginetty Sagan Amnesty International USA a spoluzakladatelkou Devata Giving Circle, prvního filantropického kroužku kambodžských Američanek v USA. Je bývalou programovou ředitelkou Centra pro studium lidských práv Kolumbijské univerzity a bývalou zástupkyní ředitele Centra pro lidská práva Univerzity v Iowě.

  Chivy má bakalářský titul v oboru politologie na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře, kde po ukončení studia získala univerzitní ocenění University Award of Distinction. Dále má magisterský titul v oboru mezinárodních vztahů na Fakultě mezinárodních a veřejných vztahů Kolumbijské univerzity.

  Její celoživotní nadšení pro práci v oblasti lidských práv je úzce spojeno se vzpomínkou na její zesnulou matku Sayonn a na to, že přežila vražedná pole Rudých Khmerů. Stejně jako všichni ostatní Kambodžané a Kambodžanky v tomto období i ona a její rodina prožila jednu z nejhrozivějších krutostí spáchaných na celé zemi. Poté, co matka toto období přežila, riskovala dlouhou cestu pěšky do Thajska, kde OSN zřizovala uprchlické tábory. Tam našli útočiště a nakonec se jako uprchlíci a noví Američané dostali do Bay Area. Právě z dětství pochází její oddanost sociální spravedlnosti a snaha prožívat život s radostí a vděčností. Matčina odvaha a statečnost jí dodaly sílu přežít, ale také se stát úspěšnou mladou ženou v nové zemi. Nyní se svým manželem vychovává dvě zapálené mladé feministky.

  Pokud se zrovna nezabývá otázkami spravedlnosti, Chivy na hřišti fandí svým dvěma dcerám, které hrají závodně volejbal. Když zrovna není na volejbalovém turnaji, pečuje o své sukulenty, ovocné stromy a zeleninu prostřednictvím agroekologických postupů. Miluje latinskoamerickou hudbu a tanec a věnuje se bojovým uměním (má černý pásek v taekwondu).

 • V současné době personální ředitelka Beauty & Wellbeing Business Group v USA, a to od července 2022.

  Předtím byla od dubna 2020 globální ředitelkou pro odměňování společnosti Unilever ve Velké Británii a ještě dříve, od ledna 2018, globální viceprezidentkou pro lidské zdroje divize Foods & Refreshments se sídlem v Nizozemsku. Svou kariéru u společnosti Unilever jsem zahájila v roce 1999 v Řecku, odkud pocházím, coby manažerka celkové kvality.

  V roce 2000 jsem přešla do marketingového oddělení, nejprve jako manažerka značky Knorr a poté jsem se stala manažerkou všech značek v kategoriích pomazánek, olivových olejů a dresinků. V roce 2005 jsem přešla do oddělení rozvoje zákazníků jako manažerka obchodního marketingu pro portfolio potravin. V roce 2007 jsem se vrátila do marketingu a převzala pozici marketingové ředitelky pro všechny značky potravin a nápojů a také mediální oddělení společnosti. V září 2011 jsem se ujala pozice ředitelky pro lidské zdroje a komunikaci v Řecku.

  V říjnu 2012 jsem se poprvé přestěhovala z Řecka do Itálie jako viceprezidentka pro lidské zdroje a korporátní komunikaci pro Itálii, Řecko a Portugalsko, se sídlem v Římě. V červenci 2016 jsem pak převzala funkci globální viceprezidentky pro lidské zdroje v oblasti občerstvení a přestěhovala jsem se do Londýna. V rámci své marketingové kariéry jsem v roce 2005 získala ocenění za nejrychlejší růst značky. Jsem členkou správní rady řeckých manažerek a podnikatelek a mentorkou 20 mladých talentovaných žen.

  V současné době jsem také zástupkyní společnosti Unilever v nezávislém představenstvu společnosti Ben & Jerry’s. Vystudovala jsem obchodní administrativu na univerzitě v řeckém Pireu a získala jsem MBA a titul MPhil v oboru Total Quality Management na Aarhus School of Business v Dánsku.

  OSOBNÍ ZÁJMY A KONÍČKY

  Souběžně se studiem obchodu na univerzitě jsem studovala herectví. Vždy si ráda zajdu na dobrou hru, film nebo hudební vystoupení. Zbožňuji umění a snažím se hodně chodit na výstavy. Také mě baví historie a ráda čtu životopisy. Pokud mám příležitost se dobře zasmát, zpříjemní mi to den, a cestování s rodinou je jednou z věcí, co mě baví nejvíc. Můj manžel se jmenuje Konstantinos. Jsme spolu už 30 let a máme dvě dospívající dcery, Nefeli a Natalii. Ty nás udržují v obraze, snažíme se totiž být cool rodiče.

 • Výkonný ředitel, Ilumen Capital

  Daryn je vášnivým zastáncem sociální a ekonomické spravedlnosti, zejména pro znevýhodněné a marginalizované skupiny. Jeho práce s dopadovými investory, fondy soukromého kapitálu, společnostmi z žebříčku Fortune 100, univerzitami a nadacemi se zaměřuje na řešení nejnaléhavějších sociálních a environmentálních problémů na světě.

  Daryn je zakladatelem a výkonným ředitelem společnosti Illumen Capital, impaktového fondu fondů, který usiluje o větší genderovou a rasovou rovnost na finančních trzích. Společnost Illumen Capital investuje do nejlepších růstových fondů, fondů soukromého kapitálu a fondů rizikového kapitálu se sociálním dopadem. Následně poskytuje manažerům fondů koučink a nástroje ke snížení implicitních předsudků. Daryn dříve vedl program speciálních akcií jako konzultant správní rady fondu Calvert Funds, který je průkopníkem v oblasti investování se sociálním dopadem o hodnotě 15 miliard dolarů. Jeho prostřednictvím Calvert spravuje portfolio více než 40 fondů na pěti kontinentech, které představují více než 350 základních portfoliových společností. Předtím, než začal pracovat jako konzultant pro Calvert, působil Daryn jako ředitel univerzitního a firemního partnerství pro The Idea Village, kde vytvořil platformu zapojující přední soukromé kapitálové firmy, obchodní školy a společnosti z žebříčku Fortune 500, které po hurikánu Katrina investovaly více než 100 000 hodin a 2 miliony dolarů ve prospěch více než 1 000 neworleanských podnikatelů.

  Daryn je spoluautorem publikovaného výzkumu, který se zabývá vlivem rasy na finanční úsudek alokačních pracovníků. V současné době působí v představenstvu CFA Institutes Future of Finance Advisory Council, New Venture Fund a je členem investičního výboru Impact Assets. Získal M.B.A. na Stanfordu, kde působil ve správní radě děkanátu, a titul A.B. na Duke University.

 • Dave Stever, generální ředitel společnosti Ben & Jerry’s, pracuje ve společnosti již 34 let  a za svou kariéru snad zažil vše. Dave začínal v roce 1988 jako průvodce a v posledních 12 letech působil jako marketingový ředitel. Je to poprvé od odchodu spoluzakladatele Bena Cohena z pozice generálního ředitele v roce 1994, kdy byl na pozici generálního ředitele povýšen některý ze zaměstnanců společnosti.
   
  Dave se významně podílel na budování značky Ben & Jerry’s a jejího vlivu jako jedné z předních světových firem zaměřených na firemní poslání. Jeho práce je ztělesněním hodnot, prvotřídní kvality výrobků a inovativních obchodních postupů, které se staly synonymem pro značku Ben & Jerry’s. Podle Anuradhy Mittal, předsedkyně představenstva společnosti Ben & Jerrys’, hraje Stever zásadní a nedílnou roli jako nejlepší postava další kapitoly pozoruhodného příběhu společnosti Ben & Jerr’ys.
   
  Za více než tři desetiletí svého působení se Dave prosadil jako prvotřídní marketér se silným zaměřením na zákazníky a spotřebitele. Vedl strategický a taktický marketing, který rozvíjí a podporuje třídílné poslání společnosti Ben & Jerry’s, ve 35 zemích. Během svého působení ve společnosti Ben & Jerry’s se Dave podílel na mnoha kampaních a iniciativách, od závazků používat přísady s certifikací Fair Trade, bojovat proti klimatickým změnám, označovat geneticky modifikované výrobky a podporovat práva LGBTQ+ komunity, až po začlenění současného zaměření společnosti na rasovou spravedlnost podporující hnutí Black Lives Matter a další. Dave stál v čele vítězných partnerství se Stephenem Colbertem, Jimmym Fallonem, Colinem Kaepernickem, Avou Duvernay a Saturday Night Live, kdy vytvářel jedinečné příchutě i propagační akce a navazoval partnerství. Jeho leadership v oblasti inovací, aktivace a aktivismu zajistil, že společnost v roce 2021 dosáhla obratu více než €1 miliardu dolarů. Jeho oblíbenou příchutí je Chunky Monkey. 

 • Detavio Samuels je výkonným ředitelem nejrychleji rostoucí černošské mediální společnosti, REVOLT.

  Detavio své odborné znalosti uplatňuje na pomezí kultury a obsahu a je jedním z nejmladších a nejúspěšnějších vrcholových vedoucích pracovníků v americkém korporátním světě. Coby mileniál s více než deseti lety zkušeností na vedoucí pozici pomohl právě díky svému jedinečnému zázemí význačným předním globálním společnostem jako Walmart, McDonalds, AT&T, Chrysler, NBA a Johnson & Johnson vybudovat působivou značku s hlubším propojením se spotřebiteli.

  V roce 2021 byl Detavio jmenován výkonným ředitelem společnosti REVOLT, předního amerického tvůrce a distributora obsahu v oblasti hip hopu a černošské kultury, kterou založil Sean „Diddy“ Combs. Pod Detaviovým vedením se společnost REVOLT snaží pozitivně posunout image globální černošské komunity prostřednictvím největšího a nejpůsobivějšího ekosystému černošské kultury.

  Detavio je pověřen řízením rostoucího týmu na východě i západě USA a vedením každodenního provozu společnosti. Soustředí se na rychlý růst a digitální expanzi, aby se společnost REVOLT stala přední hybnou silou globální kultury. Detavio se snaží pomáhat mileniálům a generaci Z lépe porozumět měnícímu se světu a podněcovat změny pomocí hip-hopu jako objektivu pro zkoumání černošských zkušeností na celém světě.

  Detavio za svou práci marketingového manažera získal řadu cen a několik vyznamenání. Mimo jiné byl jmenován televizním manažerem roku časopisem Digiday jedním z top 100 vedoucích pracovníků v oblasti obsahu časopisu CableFax a průkopníkem v oblasti médií časopisem 100 Black Men of NY. Kromě jeho významné práce v kreativním odvětví je také nejprodávanějším autorem na Amazonu.

  Detavio získal bakalářský titul na Duke University, MBA a magisterský titul na Stanford University, a to vše, než mu bylo 25. Je i nadále připraven přetvářet moderní mediální prostředí a podporovat postavení tvůrců budováním inovativních platforem zaměřených na rozvoj černošské kultury.

 • Oblíbená příchuť zmrzliny Ben & Jerry's: Phish Food a Change the Whirled

  Hudba: afro-pop, brazilská samba, old school hip hop a cokoli od Motown

  Oblíbené knihy/filmy: Umění války (Sun Tzu), Alchymista (Paulo Coelho) a všechny filmy Marvel Universe (Avengers, Black Panther, Iron Man, Spiderman, prostě všichni super hrdinové!)

  Citáty: „Všechno se zdá nemožné, dokud to neuděláš.“ Nelson Mandela „Abych vytvořil sochu Davida, odstranil jsem z ní vše, co nebylo Davidem.“ Michelangelo

  Nezisková organizace nebo sociální/environmentální činnost: Coby členka rodiny s vojenským zázemím jsem dětství trávila v různých zemích. Cestování rozšířilo mé obzory a formovalo mé životní zkušenosti. Rodiče mě neustále podněcovali k tomu být globálním občanem – přijímat lidi s odlišným zázemím a kulturou a hledat společná témata. Už tehdy jsem věděla, že mým osudem je celý život pracovat pro mír, spravedlnost a rovnost. Coby organizátorce se mi dostalo skvělého vzdělání od úžasných lidí, kteří usilují o zajištění základních lidských práv pro všechny: komunitní aktivisté v Mississippi, kteří bojovali za rovnocenné právo hlasovat; migrující a sezónní pracovníci na farmách v Jižní Karolíně, co na polích požadovali čistou pitnou vodu; bezdomovkyně a jejich rodiny ve Philadelphii věnující se rekonstrukci opuštěných budov a jejich proměně v cenově dostupné bydlení; podnikaví teenageři v jižním Bronxu, kteří pořádající vlastní farmářské trhy. V posledních 40 letech jsem s ohledem na spravedlnost a rovnost hájila zájmy lidí, kteří se sociálně, ekonomicky a politicky nacházejí na okraji společnosti. Mám to štěstí, že si můžu plnit svou vášeň coby stratég/kouč pro organizace, komunity, společnosti a lídry prosazující progresivní politiku v oblasti rasové rovnosti, občanských práv, cenově dostupného bydlení, dostupné zdravotní péče, kvalitního vzdělávání a hospodářského rozvoje komunit.

  Něco víc o mně… Jak dlouho jsem členkou představenstva: Od roku 1996

  Moje historie u společnosti Ben & Jerry’s: S Benem, Jerrym a Jeffem jsem se seznámila na začátku kampaně One Percent for Peace. Roky jsem pracovala na programu Jobs for Peace, s cílem dosáhnout přesunu 25 % armádních financí na tolik potřebné vnitrostátní oblasti jako je vzdělání, zaměstnání, zdravotní péče a bydlení. Obě tyto činnosti se přirozeně doplňovaly. Krátce poté, co jsem pracovala coby dobrovolnice pro kampaň One Percent for Peace, jsem byla požádána o reorganizaci nadace Ben & Jerry's Foundation. S pomocí pokrokově smýšlejících aktivistů a pořadatelů napříč státy nadace ustanovila zaměstnance coby rozhodovací orgán pro udělování grantů. Po několika letech spolupráce se společností na řadě projektů jsem byla nadšená, když me nominovali a zvolili do představenstva společnosti Ben & Jerry's.

  V čem tkví můj zájem o společnost Ben & Jerry's?: Ben & Jerry’s je ukázkovým příkladem odpovědné společnosti. Kdo jiný by předvídal, že podnik může být ideálním nástrojem k prosazování sociální spravedlnosti? Trojdílné poslání společnosti odvážně tvrdí, že společnost svou činnost musí provozovat způsobem, který je etický, udržitelný a zároveň ziskový. A to skutečně funguje! Věřím, že nejlepší myšlenky, postupy, politiky a vítězství společnosti jsou před námi. Jsem si jistá, že společnost Ben & Jerry's se bude dál rozvíjet, znovu objevovat a vyzývat sama sebe s cílem realizovat svou vizi spravedlivého a ohleduplného světa. Jaké jedinečné schopnosti do představenstva Ben & Jerry's přináším?: Mám více než 40 let zkušeností v oblasti hospodářského rozvoje komunit, prosazování veřejné politiky ve městech a na venkově, organizačního rozvoje a sociálních podniků. Tyto dovednosti jsem využila, když společnost 1) vyvíjela způsoby partnerství s neziskovými organizacemi; 2) zvažovala celospolečenské důsledky důležitých obchodních rozhodnutí; 3) přezkoumávala marketingové kampaně, které vyjadřovaly silný postoj k otázkám, jako je Fair Trade; a 4) žádala o podporu a povzbuzení generálního ředitele a vedoucích pracovníků při vytváření vizí a plánování.

  Pracovala jsem se zainteresovanými stranami s cílem vytvořit společné bohatství a prosperitu jak uvnitř organizace, tak uvnitř širší komunity. To zahrnuje konkrétní dovednosti s ohledem na strategické plánování, organizační rozvoj, rozvoj vedoucích pracovníků, team building, prosazování sociální, politické a ekonomické spravedlnosti a spolupráci. Díky svým zkušenostem se žurnalistikou a politikou jsem identifikovala a spojila komunitní a národní neziskové organizace s aktivistickými kampaněmi a aktivitami společnosti. Několik z těchto vztahů vyústilo ve strategické partnerství se společností.

  Coby členka představenstva jsem využila tuto kombinaci dovedností k podpoře realizace strategií, které posilují sociální aktivity společnosti v oblasti rovnosti, spravedlnosti a férového jednání. Prostřednictvím své práce v představenstvu jsem formovala vyprávění příběhů coby strategii, jak zapojit rozmanité skupiny milovníků naší značky. Vyprávění příběhů se stalo jedinečným způsobem společnosti Ben & Jerry’s, jak komunikovat důležitá sdělení, podporovat hlasy těch, kdo jsou na okraji společnosti, a zlepšovat vzájemné porozumění.