Co se skrývá v pintách: 7 Nečekané dobro, které vykonáte, když si dáte zmrzlinu Ben & Jerry's

 1. Tak jako většina toho dobrého v životě chutná i zmrzlina nejlépe, když poslouží vyššímu cíli. Kopečky jsou pak kopečkovatější, kudrlinky kudrlinkovatější – a naše vyhlášené kousky dosahují nebeských výšin kouskovatosti. Abychom ukázali, že se může něco tak prostého jako zmrzlina stát významným hybatelem, vytvořili jsme souhrnný seznam možností, jak si smlsnout na zmrzlině Ben & Jerry's a učinit svět lepším.

 2. Podporujeme rovná práva pro všechny.

  Víme jistě, že v podstatě každá kombinace příchutí může být skvělá, pokud je namíchaná s láskou. To samé platí i o lidských kombinacích! V Ben & Jerry’s dbáme úzkostlivě na sociální spravedlnost, včetně rovnosti manželství. Věříme, že milující se páry libovolné přirozenosti mají mít volnou cestu k manželství, bez ohledu na jejich oblíbenou příchuť. Láska je láska.

 3. Brownies ve zmrzlině Chocolate Fudge Brownie chutnají dobře A konají dobro.

  Brownies Ben & Jerry’s se pečou v pekárně Greyston Bakery, která nabízí zaměstnání a vyškolení nezaměstnaným, pro něž může podaná ruka znamenat novou životní kapitolu. Každým zakousnutím do této žvýkavé čokoládové lahůdky podáváte pomocnou ruku někomu, koho nejspíše nikdy ani nepotkáte. Z toho musí mít radost přece každý!

 4. Pomáháme proti tání.

  Na změnách klimatu není nic dobrého. Proto v Ben & Jerry’s děláme vše, co je v našich silách, abychom omezili naši ekologickou stopu. Od udržitelných zemědělských postupů po svůj postoj ke klimatické spravedlnosti – společnost Ben & Jerry’s přispívá na pomoc udržet vaši zmrzlinu (a polární ledovce) déle zmrzlou.

 5. Šťastné slepice pomáhají dělat egg-scelentní zmrzlinu.

  Když přijde na používání těch nejlepších ingrediencí v každém kelímku, v Ben & Jerry’s se můžeme slepicím směle podívat do očí. Všechna vajíčka, která se použijí do zmrzliny Ben & Jerry’s, pocházejí od šťastných slepic z certifikovaných bezklecových farem. 

 6. Odměna místním komunitám.

  Nemusíte být vládcem světa, abyste ho mohli změnit; všechno totiž začíná ve vaší místní komunitě. Pro nás to znamená používání mléčných výrobků od místních vermontských krav nebo podporování zmrzlinářství vlastněných a provozovaných místními. Věříme, že nejlepší změna, jakou můžeme udělat, bývá přímo před nosem. Den zmrzliny zdarma je pro nás jen další cestou, jak se odměnit a slavit s místními lidmi, kteří konají dobro každý den.

 7. Podpora prospěšné společnosti.

  V roce 1988 byla společnost Ben & Jerry’s jednou z prvních na světě, pro kterou měl její sociální cíl stejnou váhu, jako cíle výrobní a ekonomické. Od té doby se toto hnutí rozšířilo a nyní má jednotnou sadu zásad a kritérií, na jejichž základě lze hodnotit sociálně prospěšné firmy. Nazývá se hnutím “B Corp” (Benefit Corporation, Prospěšná společnost).

 8. Přinutí i mračouna k úsměvu.

  Ne nadarmo ji nazýváme Chocolate Therapy. Orbitofrontální kortex – část mozku, která vás odmění, když uděláte dobré rozhodnutí –  se probudí už s prvním zakousnutím do zmrzliny, jak popisují vědecké úvahy. Když si vyberete příchuť s čokoládou, tím lépe—, protože kakaové boby přispívají k produkci endorfinů v lidském těle. Tak jděte na to, uvolněte se a dopřejte si správnou terapii... a podělte se o to dobré s kamarády!